Навчальні заклади, які вже стали учасниками проєкту «Будуємо майбутнє разом»
Державний університет інфраструктури та технологій – молодий та, одночасно, один із найстаріших навчальних закладів м. Києва. Він був створений шляхом злиття двох столичних вищих начальних закладів – Державного економіко-технологічного університету транспорту та Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного.
Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя – вищий технічний навчальний заклад Західної України, заснований у 1960 році, який забезпечує підготовку фахівців всіх освітньо-кваліфікаційних рівнів, докторів та кандидатів наук.
Полтавський державний аграрний університет – один із найстаріших навчальних закладів Полтавщини. Його історія розпочалася у 1920 році з факультету садівництва та городництва при Вищій робітничій школі.
Національний університет «Одеська політехніка» - університет є найстарішим технічним закладом вищої освіти на півдні України, заснований у 1918 році. Основні структурні підрозділи: 15 навчально-наукових інститутів та факультетів, 64 кафедри.
Одеська державна академія будівництва та архітектури — навчальний заклад IV рівня акредитації. Академія була заснована в 1930 році як Одеський інженерно-будівельний інститут. У 1994 році на базі Одеського інженерно-будівельного інституту було створено Одеську державну академію будівництва та архітектури.
Державний вищий навчальний заклад «Донецький національний технічний університет» – найстаріший заклад вищої освіти Донеччини, який започатковано у 1921 як Донецький гірничий технікум.
Луцький національний технічний університет (ЛНТУ) – державний технічний заклад вищої освіти України, розташований у місті Луцьк, що має найвищий – четвертий – рівень акредитації.
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» сьогодні – найбільший навчально-науковий центр України, в якому поєднано навчальний, науковий та інноваційний потенціали, широко впроваджуються наукові розробки.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича — один із найстаріших класичних університетів в Україні. Розташований у величній будівлі сучасних Чернівців – комплексі, спорудженому в 1864-1882 рр. Указом австрійського імператора Франца-Йосифа від 31 березня 1875 р. було засновано Чернівецький університет, у тому числі й богословський греко-православний факультет – єдиний православний факультет в Австрійській імперії.
Черкаський державний технологічний університет має понад 60-річну історію свого розвитку та увібрав на сьогодні найвищі цінності наукової та освітньої ниви, ставши одним із фундаторів підготовки професіоналів інженерно-промислового виробництва у регіоні.
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля бере початок свого розвитку у 1920 році, коли в Луганську створено перший вищий навчальний заклад у Донбасі з підготовки кадрів для машинобудівних підприємств.
Національний університет водного господарства та природокористування – єдиний в Україні заклад вищої освіти водогосподарського профілю. Навчальний заклад засновано у 1915 році в місті Києві. З 1959 року переведено до м. Рівне як Український інститут інженерів водного господарства. У 2004 році навчальному закладу присвоєно статус Національного університету водного господарства та природокористування.
Вінницький національний технічний університет створено у 1994 році на базі Вінницького політехнічного інституту, заснованого на державній формі власності і підпорядкованого Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України. У 2003 р. Університету надано статус національного.
Львівський національний університет природокористування (Львівський національний аграрний університет) - один із провідних вищих навчальних закладів України, який уже понад півтора століття відіграє важливу роль у розвитку аграрної освіти та науки. Це сучасний університет, відкритий для міжнародної співпраці.
Дніпровський державний аграрно-економічний університет у 2022 році відсвяткував свій 100 річний ювілей. Нині – це потужна вища школа України, на базі якої здійснюється підготовка висококваліфікованих фахівців, у тому числі й іноземних громадян на 7-и факультетах за 14-ма спеціальностями.
Національний авіаційний університет – один із найпотужніших авіаційних закладів вищої освіти у світі, в якому навчається близько 25 тисячі студентів, серед яких майже 1500 іноземців з 55 країн світу.
Житомирська політехніка є лідером у сфері міжнародної діяльності та співпраці в нашому регіоні, а також один з найкращих в Україні, за кількістю міжнародних проєктів, що реалізуються за участі університету.
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – один із найвідоміших і найстаріших університетів Полтавщини. Сучасний університет розташовано в історичній будівлі Інституту шляхетних дівчат – пам’ятці архітектури першої половини ХІХ ст., що є складовою частиною архітектурного ансамблю міста Полтави.
Сумський національний аграрний університет – це вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, один з кращих аграрних вишів України. Заснований у 1977 році, за майже 40 років існування він пройшов шлях від Сумського філіалу Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва до потужного освітнього комплексу національного значення. СНАУ готує висококваліфікованих спеціалістів для агропромислового комплексу з поглибленим вивченням іноземних мов та інформатики з цілої низки акредитованих спеціальностей.
Донбаська національна академія будівництва і архітектури заснована 1 січня 1972 року. З 1947 року готує фахівців для будівництва і архітектури, спочатку як факультет Донецького індустріального інституту, а з 1972 року як самостійний ВНЗ. У Донецькій і Луганській областях ДонНАБА - єдиний навчальний заклад, в якому готують архітекторів, фахівців в області міського будівництва і господарства, економістів і менеджерів для будівництва, будівельників доріг і аеродромів.
Чернігівський національний технологічний університет – єдиний в області багатопрофільний навчально-науковий центр з системою безперервної освіти, що включає: систему довузівської підготовки, 2 коледжі, 4 навчально-наукові інститути, центр післядипломної освіти та підвищення кваліфікації, аспірантуру та докторантуру.
Український державний університет залізничного транспорту заснований у 1930 році. За 85 років свого існування підготував понад 70 тисяч фахівців для народного господарства. Серед випускників університету – міністр транспорту України Г.М.Кірпа, начальник Південної залізниці, провідні фахівці транспортних підприємств багатьох країн світу.
Свою історію Харківський національний автомобільний-дорожній університет (ХНАДУ) почав у липні 1930 року як Харківський автомобільно-дорожній інститут (ХАДІ), який Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.1993 р. № 646 за результатами державної акредитації визнаний акредитованим в повному об'ємі за IV рівнем і перейменований в Харківський державний автомобільний-дорожній технічний університет. 7 серпня 2001 року Указом Президента України № 591/2001 університету присвоєно статус національного.
Харківський авіаційний інститут був заснований в 1930 р. і спочатку мав у своєму складі два факультети - літакобудування та моторобудування. Розвиток інституту йшов надзвичайно швидкими темпами. Уже в 1932 році злетів перший у Європі пасажирський літак з шасі ХАІ-1, розроблений викладачами та студентами-дипломниками ХАІ.
Величні колони у стилі коринфського ордера ріднять будівлю Українського державного університету науки і технологій з такими шедеврами зодчества як храм Аполлона в Бассах.
Запорізька державна інженерна академія
Свій шлях у системі освіти Запорізька державна інженерна академія починала у 1959 році, як вечірній факультет Дніпропетровського металургійного інституту.
Університет заснований в 1930 році на базі відділення фабрично-заводського і комунального будівництва Київського політехнічного інституту і архітектурного факультету Київського художнього інституту. В 1999 році навчальному закладу надано статус національного.
Університет заснований у 1930 році, як Харківський інженерно-будівельний інститут. У 1994 році інститут отримав статус державного технічного університету, а у 2011 році статус національного університету. Інститут відіграє значну роль у становленні вищої будівельної...
Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» (НТУ «ДП») є провідним навчально-науковим центром з вирішення проблем паливно-енергетичного комплексу на умовах використання нових чинників сучасного технологічного укладу.
У 1990 році було створено семикласне технічне училище, яке готувало фахівців середньої кваліфікації – техніків-механіків. У 1920 р. училище реорганізоване у Запорізький індустріальний технікум з чотирирічним навчанням, а в 1930 р. технікум був перетворений на інститут сільгоспмашинобудування. У серпні 2001 р. університету було надано статус національного.
Національний транспортний університет
У 1944 році був заснований Київський автомобільно-дорожній інститут (КАДІ), який у вересні 2000 року отримав статус національного та був перейменований у Національний транспортний університет (НТУ). У 2003 р. університет знову визнано акредитованим за статусом вищого навчального закладу ІV рівня акредитації, підтверджено високий статус НТУ.
Хмельницький національний університет – найбільший на Поділлі вищий навчальний заклад, який готує спеціалістів з багатьох галузей знань і проводить навчальну, методичну, наукову та виховну роботу. Університет був заснований у 1962 році. За час свого існування він пройшов шлях від загальнотехнічного факультету Українського поліграфічного інституту до Хмельницького національного університету, який має найвищий ІV рівень акредитації.
Криворізький національний університет – один з найбільших вузів Дніпропетровської області України. Свій сучасний статус він отримав в 2011 році після об'єднання міських металургійного, економічного та педагогічного інститутів і реорганізації Криворізького технічного університету.
Відокремлений структурний підрозділ «Класичний фаховий коледж Сумського державного університету» заснований у 1890 р. як трирічне технічне залізничне училище Московсько-Києво-Воронезької залізниці з метою підготовки технічних кадрів (машиністів, майстрів із ремонту паровозів і вагонів, дорожніх майстрів, чергових по станціях, старших телеграфістів та інших залізничних службовців).
Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну Поліського національного університету» заснований у 1946 році. У 1971 році розпочалася підготовка фахівців за спеціальністю «Архітектура будівель і споруд», з 1979 року готувалися техніки-будівельники за спеціальністю «Сільськогосподарське та цивільне будівництво», а з 1989 року додалася спеціальність «Будівництво та експлуатація будівель і споруд».
Прилуцький технічний фаховий коледж – державний професійний вищий навчальний заклад 1 рівня акредитації, де навчання здійснюється за денною та заочною формами. Навчальний заклад започатковано 1931 році з переведенням ветеринарного технікуму із Миколаєва до Прилук. У 1948 році Прилуцький ветеринарний технікум реорганізований у гідромеліоративний технікум, який розпочав підготовку спеціалістів-гідротехніків для сільського господарства.
Відокремлений структурний підрозділ «Любешівський технічний фаховий коледж Луцького НТУ» розпочав свою діяльність 1965 року як Любешівське міське професійно-технічне училище №56. З 1989 року навчальний заклад мав назву сільськепрофесійно-технічне училище №25 (СПТУ – 25), а в 1999 році перейменований в професійно-технічне училище №25 смт. Любешів, яким воно залишалося до 2003 року. У 2007 році навчальний заклад отримав статус коледжу.
Дрогобицький коледж нафти і газу заснований як Дрогобицький нафтовий технікум у 1945 році. За час свого існування навчальний заклад підготував понад 20 тисяч спеціалістів для нафтової, газової, нафтопереробної промисловості.
Відокремлений структурний підрозділ «Бучацький фаховий коледж Закладу вищої освіти «Подільського державного університету» один із найстаріших навчальних закладів регіону. Навчальний заклад розпочав підготовку фахівців сільського господарства з 1940 року.
Остерський коледж будівництва та дизайну має більш ніж 65 річну історію, сформовані часом традиції. Навчальний заклад є рідною домівкою для викладачів, вихователів, майстрів виробничого навчання, бібліотекарів, лаборантів, технічних працівників та близько 600 студентів денної і заочної форм навчання.
Кропивницький будівельний фаховий коледж – заклад передвищої фахової освіти, який здійснює підготовку фахових молодших бакалаврів за спеціальностями: «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання», «Менеджмент», «Архітектура та містобудування», «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів». Важко знайти на Кіровоградщині будови, до яких не долучалася б рука студента будівельного коледжу.
Відокремлений структурний підрозділ Житомирський автомобільно-дорожній фаховий коледж Національного транспортного університету – один з найстаріших навчальних закладів України, який готує фахових молодших бакалаврів для підприємств автомобільного транспорту, дорожнього будівництва, правоохоронних органів та підприємств різної форми власності.
Кам'янець-Подільський фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну розпочав свою діяльність у 1944 році як Київський технікум цивільного будівництва. Будівля коледжу є історичної пам’яткою архітектури, у якій раніше розміщувалася міська управа.
Історія освітнього закладу сягає своїм корінням 1962 року, коли розпочав свою діяльність Станіславський індустріальний технікум, його було перейменовано на Івано-Франківський автотранспортний технікум. У 1965 році у відання технікуму було передано Івано-Франківський навчально-консультативний пункт Республіканського заочного технологічного технікуму, який був реорганізований і став філіалом освітнього закладу.
Архівні документи свідчать: у далекому 1969 році наказом Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних доріг УРСР № 150 було засновано Барський автомобільно-дорожній технікум. За рік до цього у Барський філіал Житомирського автомобільно-дорожнього на першу і єдину на той час спеціальність «Технічне обслуговування, ремонт автомобілів і двигунів» було прийнято шістдесят студентів.
Державний вищий навчальний заклад «Криворізький будівельний коледж» один з найстаріших навчальних закладів Дніпропетровської області. За шістдесят років свого існування коледж підготував більше десяти тисяч спеціалістів середньої ланки - це будівельники, кошторисники, експерти, технологи.
Харківський автомобільно-дорожній технікум – один з найстаріших навчальних закладів України, який готує молодших спеціалістів для підприємств автомобільного транспорту, дорожнього комплексу, установ Міністерства юстиції, правоохоронних органів та підприємств різної форми власності.
Маріупольський будівельний коледж – вищий навчальний заклад І рівня акредитації, який проводить освітню діяльність, пов’язану із здобуттям студентами вищої освіти освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст». Коледж заснований 1969 року на державній формі власності й підпорядкований Українській державній будівельній корпорації «Укрбуд».
Заснований 26 вересня 1933 року наказом №847 Наркомату важкої промисловості СРСР як архітектурно-будівельний технікум. Після визволення Харкова навчальний заклад відновив свою діяльність, як Харківський будівельний технікум. З 30.11.2007 року Харківський будівельний технікум перейменовано у ДВНЗ «Харківський коледж будівництва,архітектури та дизайну».
Реміснича школа, Технічне училище, Середнє механіко-технічне залізничне училище, Одеський технікум залізнично-дорожнього транспорту ім. Ф.Е. Дзержинського, Одеський технікум залізнично-дорожнього транспорту, Одеський коледж транспортних технологій (з 2012 року) - і це все про нього, про один з найстаріших профільних навчальних закладів країни, яке наступного року святкує своє 145- річчя.
Ржищівський будівельний технікум – найстаріший навчальний заклад Київщини з давньою і цікавою історією. Розташований технікум на високому мальовничому березі Дніпра в п'яти кілометрах від Ржищева. Колись на цих пагорбах знаходився православний Преображенский монастир, ось чому при першому знайомстві з закладом виникає хороше світле почуття, а в душі настає мир і злагода.