Харківський авіаційний інститут
Учасник проекту «Будуємо майбутнє разом»
Харківський авіаційний інститут був заснований в 1930 р. і спочатку мав у своєму складі два факультети - літакобудування та моторобудування. У момент заснування У ХАІ було всього 12 викладачів і 69 студентів. Розвиток інституту йшов надзвичайно швидкими темпами. Уже в 1932 році злетів перший у Європі пасажирський літак з шасі ХАІ-1, розроблений викладачами та студентами-дипломниками ХАІ. Літаки і планери, створені в стінах інституту, встановлювали світові рекорди. У 1935 році викладачем інституту А.М. Люлькою був спроектований перший вітчизняний турбореактивний двигун.
З самого моменту створення в 1930 році Харківський авіаційний інститут розвивався не тільки як кузня кадрів для авіаційної, а пізніше, і для ракетно-космічної промисловості, а й як провідна наукова організація в області авіаційно-космічної техніки і технології.
Багатьом розробкам ХАІ може бути присвоєно епітет "вперше".
- У 1932 р. співробітником ХАІ, авіаконструктором І.Г. Німаном за активної участі студентів був створений перший в Європі пасажирський літак "ХАІ-1" з шасі, який показав рекорд швидкості 292 км / год. З 1934 по 1940 рр. ці літаки експлуатувалися на регулярних пасажирських авіалініях.
- У 1935 р викладачем інституту А.М. Люлькою, що став згодом генеральним конструктором, був спроектований перший в СРСР турбореактивний двигун.
- З 1937 р в ХАІ працював перший в Україні студентський ракетний гурток, який став основою для розвитку наукових досліджень в галузі створення ракет і підготовки фахівців в цьому напрямі.
За роки свого існування університет підготував понад 53 тисяч інженерів. Серед фахівців з вищою освітою, які працюють в авіаційно-космічної галузі України, 80% - випускники ХАІ. Університет по праву пишається досягненнями своїх вчених в області надзвуковий аеродинаміки, міцності авіаційних конструкцій, конструювання авіаційних і ракетних двигунів, систем управління літальних апаратів і багатьох інших. Винаходи вчених університету запатентовані більш ніж в 20 країнах світу. ХАІ є постійним учасником міжнародних виставок.
Сьогодні ХАІ - це потужний навчально-науковий комплекс, який має глибокі наукові традиції, добре відомий і визнаний не тільки в Україні, але і в країнах ближнього і далекого зарубіжжя. Понад сорок провідних вчених ХАІ в різні роки стали лауреатами Державних премій СРСР, УРСР, України.
Бажаючим вступити до ХАІ пропонуються наступні факультети:
- літакобудування;
- авіаційних двигунів;
- систем управління ЛА;
- ракетно-космичної техніки;
- радіотехнічних систем ЛА;
- економіки і менеджменту;
- гуманітарний.
Університет є співвиконавцем Міжнародної космічної програми "Альфа", а також наукових проектів з фірмами США, Японії, Німеччини, Мексики, Нідерландів, Китаю. 11 вересня 2000 року університету присвоєно статус - Національний. Нове ім'я ХАІ - Національний аерокосмічний університет ім. Н.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут".
ХАІ є членом міжнародної організації університетів IAU/UNESCO, Організації Pegasus (Партнерства європейських аерокосмічних університетів), Великої Хартії університетів (Magna Charta Universitatum).
На базі ХАІ відкрито Національних контактний пункт 7-ї рамкової програми ЄС за напрямом «Транспорт (аеронавтика)» в Україні.
Співпраця з Computer Logic Group
З грудня 2016 року навчальний заклад став учасником проекту «Будуємо майбутнє разом», ініційованого компанією Computer Logic Group.