Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Учасник проєкту «Будуємо майбутнє разом»
Опис навчального закладу
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича — один із найстаріших класичних університетів в Україні. Розташований у величній будівлі сучасних Чернівців – комплексі, спорудженому в 1864-1882 рр.
Указом австрійського імператора Франца-Йосифа від 31 березня 1875 р. було засновано Чернівецький університет, у тому числі й богословський греко-православний факультет – єдиний православний факультет в Австрійській імперії.
Тут викладали і вели дослідницьку роботу науковці європейського та світового рівня: економіст Йозеф Шумпетер, правники Євген Ерліх і Ганс Гросс, історик Раймунд Фрідріх Кайндль, математики Леопольд Гегенбауер і Ганс Ган, хімік Ріхард Пшібрам, філологи Степан Смаль-Стоцький, Омелян Калужняцький, Іон Сбієра та ін.
Сьогодні в Університеті функціонує 2 Навчально-наукові інститути: біології, хімії та біоресурсів та фізико-технічних і комп’ютерних наук, 10 факультетів: географічний; економічний; іноземних мов; історії, політології та міжнародних відносин; архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва; педагогіки, психології та соціальної роботи; математики та інформатики; філологічний; факультет фізичної культури та здоров'я людини, юридичний; коледж. В їхній структурі діє 85 кафедр і кафедра військової підготовки як загальноуніверситетський підрозділ.
Основою діяльності університету завжди був і залишається викладацький склад, його науково-педагогічний потенціал, здатний до високої місії підготовки висококваліфікованих фахівців і громадян України. Підготовка понад 14 тис. здобувачів вищої освіти здійснюється на 85 кафедрах за спеціальностями: І (бакалаврський рівень)– 81; ІІ (магістерський) – 73; ІІІ (освітньо-науковий) – 25 та науковий рівень – 11.
Освітній процес і наукову роботу забезпечує 1100 викладачів, в т.ч. 160 професорів, докторів наук, 15 академіків Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України та Академії наук вищої школи України; 5 лауреатів Державних премій; 39 – відзначені державними нагородами; майже 750 доцентів, кандидатів наук.
В Університеті діють аспірантура і докторантура, 9 спеціалізованих вчених рад (з яких 5 докторські). Для захисту дисертацій, наказами МОНУ, у 2020 році відкривалося 3 разових спеціалізованих рад. За 2020 р. по всіх спеціалізованих вчених радах захищено 16 дисертацій, у тому числі 11 кандидатських та 5 докторських дисертацій.
Нині Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (єдиний в Україні) виконує подвійну функцію: з одного боку, центр освіти, науки й духовності буковинського краю, а з іншого – об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Співпраця з Computer Logic Group
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Computer Logic Group розпочали свою співпрацю у 2022-2023 навчальному році. Найактивніша співпраця наразі факультетом архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва, який випускає фахівців, зокрема, у галузі знань «Архітектура та будівництво» за спеціальностями:
- 191 «Архітектура та містобудування»;
- 192 «Будівництво та цивільна інженерія» тощо.